חיפוש
  • גיא מלכיאלי

מיגרנה? כבר לא!

כאשר מסגרות הרפואה המקובלת אינן מצליחות לספק פתרונות ממשיים להתקפי מיגרנה, אנשים רבים שסובלים מהתופעה פונים לחפש מחוץ למסדרונות קופות החולים.

דיקור סיני הוא אחד הפתרונות האפשריים. למרות שכבר שנים רבות הרפואה הסינית, מוכיחה עצמה כיעילה לפתרון מגוון רחב של בעיות בריאות, הדעות אודותיה חלוקות.

מחקר משנת 2016  בחן את יעילות טיפולי דיקור סיני על 4,985 מטופלים הסובלים ממיגרנות ומצא שיעילות הטיפולים בדיקור זהה ליעילות טיפול תרופתי מונע. מן המחקר עולה כי תדירות כאבי הראש אצל המטופלים בדיקור פחתה ב 50% - 59% ונשארה נמוכה לתקופה בת שישה חודשים. מנגנון פעולה

בטיפולי דיקור סיני למיגרנה – יוחדרו מחטים עדינות לנקודות הפזורות בגוף, כדי לאזן מתחים ולהסדיר מערכות שונות שעשויות לגרום למיגרנה להופיע. בדרך כלל נדרשת תדירות של טיפול אלד בשבוע למשך חודש וחצי עד חודשיים כדי להגיע להקלה בהתקפים. 

כמו כן - ייתכן ששילוב של תרגול צ'י-קונג, מדיטציה או צמחי מרפא, עם טיפולי הדיקור יאיצו את תהליך ההחלמה.


מטופלים מספרים בדומה לכל טיפול רפואי מטופלים שהתמודדו עם התקפי מיגרנות בעזרת דיקור סיני דיווחו על הצלחות ברמות שונות. ג'יין אליוט, כתבת הבריאות של-BBC למשל - חשבה ששום דבר כבר לא יוכל לעזור לה אך העידה שדיקור סיני היה צלחה אדירה  כטיפול במיגרנות. בעמוד הפייסבוק "Move Against Migraine" אפשר למצוא תגובות נוספות בנושא:

  1. "ניסיתי דיקור – אני חושבת שזה כלי יעיל. אל תצפו לנס או לכך שזה יפסיק את כאבי הראש לחלוטין, אבל עבורי הטיפול הפחית את מידת הכאבים" – שרה.

  2. "עבורי, טיפולי דיקור סיני על בסיס קבוע הם חובה כדי להתמודד עם המיגרנות. בעזרת הדיקור הפסקתי את הטיפול התרופתי לאחר שנים של תרופות במינון גבוה. כשהתחלתי את הטיפול – לקח זמן עד שהרגשתי הקלה, אך ההתמדה השתלמה בסופו של דבר" - שרון.

  3. "הדיקור עזר לכאבי הצוואר שלי, אבל היה פחות יעיל לטיפול במיגרנות, בכל זאת הייתי ממליצה לכם לנסות, זה עשוי לעזור"-  ג'ודי.


עם זאת, הארגון האמריקאי למיגרנות שמאשר את תוצאות המחקר מציין מאידך שלא נרשמו תוצאות מעבר להקלה בת שנה מהתקפי מיגרנה ויש להמשיך במחקר ארוך טווח בנושא.   

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול